Kelchsau

Lyžařské středisko Kelchsau je kolem dokola obklopeno krásnou přírodou. Nalézá se v nadmořské výšce 800 metrů a je skvělým místem k prožití jedinečné zimní dovolené hlavně pro rodiny s dětmi a milovníky skialpinismu. Menší lyžařský areál Kelchsau je situován uprostřed nádherné horské krajiny a tato malá tradiční alpská vesnička bývá považována za zimní ráj uprostřed Kitzbühelských Alp. Turisté hledají v Kelchsau, a to hlavně během zimního období, především klid a možnost relaxace.

Rodiče, kteří si s sebou do Rakouska vzali i své ratolesti a chtějí se věnovat i jiným aktivitám než lyžování, se mohou těšit například na 3.300 metrů dlouhou přírodní sáňkařskou dráhu. Ta bývá často vítanou změnou po dni stráveném na svazích nebo cvičných loukách. Sjezdovky populární rakouské lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental sice leží ve větší vzdálenosti od obce Kelchsau, ovšem ze zastávky Hofstatt pravidelně vyjíždějí přímé spoje, vedoucí až na sjezdovky ve SkiWelt.

A i když Kelchsau patří spíše k menším skiareálům, sjezdovky jsou tady vždy perfektně upravené. Lyžaři tady mají k dispozici 16 kilometrů hlavně mírných až středně těžkých sjezdových tratí. Sluncem zalité a dostatečně prostorné svahy jsou ideální ke dlouhým obloučkům na lyžích. Za vyzkoušení stojí i nenáročná a dalo by se říci i rodinná trať Hagerjoch. Ta měří více než 5 klilometrů a díky své délce je vůbec nejdelším sjezdem v celém regionu.

Ti z turistů, kteří by chtěli vyzkoušet pestřejší škálu lyžařských možností, se mohou vydat do okolních lyžařských areálů v části Wilder Kaiser - Brixen. Ta se pyšní celkem 280 kilometry sjezdovek. Nejbližší skiareál je od Kelchsau vzdálen asi 7 kilometrů daleko a jedná se o Hopfgarten. Do něj se dá z Kelchsau snadno dostat bezplatným skibusem.

www.000webhost.com